Jak prožívat štěstí v životě

27.09.2021

Štěstí je nezbytné nalézt nejdříve u sebe. Ve své společnosti. Nespoléhat se, že přijde s partnerem, prací, penězi, něčím novým atd.

Štěstí je stav, je to taková vnitřní dohoda.

A ti, kteří tuto dohodu uzavřeli, pak vědí, jak tento stav štěstí s druhými i sdílet, nikoli jej u nich hledat. Štěstí je stav, kdy cítíme naplnění a smysluplnost bez potřeby měnit okolí.

Co cítíš, když mizí kontrola měnit okolí?

Mnohdy se lidé uchylují k nezdravým tendencím, kdy vzniká dojem, pokud se něco změní ve vnějším světě, budou šťastnější. To je ovšem obrovská iluze mysli; takové věčné čekání na něco, co stále nepřichází ... To není cesta (ke) štěstí, ale k úzkosti a bezmoci. Snažit se měnit vnější svět bez nulové vnitřní proměny je velmi skličující a naopak to budí pocity marnosti. Je to boj s větrnými mlýny.

Co je pro Tebe štěstím?

Přesně na tomto principu je založena neuvěřitelná variabilita tohoto světa a přínosu každého z nás tomuto světu. To proto je konkrétní definice štěstí odlišná člověk od člověka. Co je štěstím pro Tebe, neznamená, že musí být štěstím i pro druhého a samozřejmě naopak. Každý v srdci ví, co jej udělá šťastným. Otázkou je, zda je i ochotný toto vědomí i následovat. Vzdát se všech těch neužitečným myšlenkových vzorců, které jej vzdalují od skutečného naplnění.

Co Ti dává smysl?
Co děláš, když cítíš naplnění?

KDYŽ děláme to, co milujeme, jsme šťastní.
KDYŽ vnímáme smysluplnost, cítíme naplnění.
KDYŽ cítíme naplnění, zvládli jsme lekci učení sebelásce a dosáhli osobního mistrovství.

PROČ?
Protože pozornost byla otočena z vnějšího světa do vnitřního. Pomocí sebereflexe postupně poznáváte, co skutečně chcete od života, potažmo sami od sebe. Zájem a pozornost směřujete především k naplnění vlastní spokojenosti, a to je jedna z klíčových esencí lásky k životu; k vlastnímu JÁ, které má spoustu snů a ideálů.

Stav štěstí je taková alchymie pocitů naplnění a smysluplnosti, díky čemuž jste naplno spojení s vyšším vedením, a tehdy víte ... vzrůstají pocity jistoty a víry ve vizi, která se s tímto novým stavem rodí.

Poznáváte, CO a JAK chcete žít, a to podle sebe nikoli podle rodinných vzorců, očekávání přátel a kolegů, obecného společenského očekávání, ale čistě podle svého svobodného Já.

Co chceš žít?
Co to je, co by sis chtěl/a splnit?
Jaký bude ten první krok?

Veronika

Líbil se vám článek o štěstí? Co vás nejvíce oslovilo? Dejte mi, prosím, vědět sdílením, likem nebo krátkým komentářem, že byl pro vás článek smysluplný.

Úryvek z knihy Životní nadhled.