BLOG

Cokoli, k čemu jsme intuitivně vedení, je ten správný rituál, který naše duše potřebuje právě teď, aby se zklidnila, vyléčila a povznesla; aby byla šťastná.
Duše je náš guru, a pokud jí nasloucháme, vždy nám dokáže naznačit, co zrovna potřebuje, respektive potřebujeme my samotní, abychom se dokázali vrátit s pozorností k vlastnímu nitru a žili "to"...

Mnoho indiánských skupin pojímá plynutí času jako kruhové, což můžeme pozorovat v nepřetržitém koloběhu života, smrti a znovuzrození, v koloběhu Slunce a Měsíce, vody a deště, v koloběhu ročních období, v regeneraci všeho, co sdílí Zemi - znovuobnovení rostlin, zvířat a lidí. Pro Indiány je kruh symbolem soudržnosti lidí, symbolem příbuzných a...

Partnerství je jednou z nejdůležitějších sociálních vazeb v našich životech. Každý z nás má jiné představy o šťastném partnerství, přesto určité rysy jsou společné, a stejně tak každý jednotlivý rys znamená pro každého zcela odlišné vnímání. Zřejmě nelze jednoznačně kategorizovat, co to je, co udělá vztah dvou lidí trvalým a naplňujícím, ovšem na...

Tam, kam plyne pozornost, tam se vytváří hmotná realita; jde o zákon přitažlivosti. Na co myslíte, to se zhmotňuje. Na co myslíte, to si přitahujete a je vaším každodenním chlebem. Čeho se bojíte, rovněž k sobě přitahujete jako "zisk".

Čas jít dál

02.08.2022
Lidé dávají druhým takovou hodnotu, jakou cítí sami k sobě.

Správné načasování nás provází ve všem. Každá změna a vývoj událostí jsou provázány tajenkou zvanou čas. Jestliže se to má stát, stane se to, a to ve správný čas a pro ten nejlepší důvod. Možná je tento termín pro někoho neuchopitelný, ale právě časem, a díky vývoji událostem je nevyhnutelné přijmout tento kontinuální sled událostí, který lidská...

Mezi lidmi se chováme, tváříme a vyjadřujeme se tak, abychom zaujali, byli přijati, dosáhli svého atd. Ti, kteří prozřeli a jsou schopni "vycítit" pózy v mezilidské interakci, vědí, že jakákoli umělá póza bude dříve nebo později odhalena. Lidé se dříve nebo později ukážou ve svém pravém světle.

Život se někdy může zamotat, to je pravda. Můžeme občas cítit, že se ztrácíme a přestáváme se orientovat ve sledu událostí vlivem celospolečenské situace či volbou vlastních rozhodnutí. Ta mohla dokonce způsobit i určitý zmatek v životě.

.... zamilujte si svoje tělo, svoje schopnosti, svoji cestu, svůj život a jděte s odvahou za svými sny, určitě jich máte mnoho ... udělejte to pro sebe, protože plnit si svoje sny je o tom, abyste pro to každý den něco udělali, byť jen maličkost, která vás posune zase o kousek dále.

Někdy se může zdát, že se snad všechno vymklo kontrole a jde, řekněme, jinak, než jsou naše očekávání. Jedná se o období totálního chaosu, nebo se naopak souvislosti objevují v pravém světle a mozaika se skládá tak, jak bylo určeno v době dávno minulé?

Někdy je celkem zajímavé pozorovat, jak dva zdánlivě odlišní lidé si rozumí. Vnímavějšímu jedinci by se mohlo zdát, že porozumění probíhá i beze slov; stačí pohled nebo gesto, a vše je řečeno. Stav ideál, nemám pravdu? Na druhou stranu se stává, že lidé zdánlivě stejné povahy, řekněme krevní skupiny a statusu, nenacházejí společnou cestu.

Změna je jediná konstanta, která je v životě jistá. Změny děláme pořád, aniž bychom si to uvědomovali. V průběhu dne se přizpůsobujeme hned několika situacím najednou. Mnohdy se jedná pouze o maličkosti, přesto i v těchto miniaturních chvílích se odehrává niterný proces, v průběhu kterého vždy volíme.

Štěstí je nezbytné nalézt nejdříve u sebe. Ve své společnosti. Nespoléhat se, že přijde s partnerem, prací, penězi, něčím novým atd.