Zkamenělý korál - DAR OD BOHA

Vyprodáno

Korál byl kdysi považován za dar od bohů. Ochraňuje svého majitele před násilím, nehodami a negativními energiemi. Přináší nám harmonii a klid. Povzbuzuje pozitivní myšlení, potlačuje deprese a zklidňuje rozbouřenou mysl. Je symbolem mateřství, ochraňuje matku i plod a ulehčuje porod.  

189 Kč

Korál se považuje za velmi silný kámen, který dokáže spojit člověka s přírodou. Do života lidem vnáší pohodu a vnitřní klid. Pomáhá stabilizovat emoce a dosáhnout stanovených cílů. Zahání deprese a pocity úzkosti. Říká se, že je velmi vhodný jako amulet pro děti, protože zesiluje lásku mezi nimi a jejich matkami. Výborný vliv má korál také na mezilidské vztahy a přátelství.

Korál zvyšuje naši neústupnost a zároveň ukazuje, že je někdy lépe přizpůsobit se okolnostem. Posiluje smysl pro krásu a tvar i schopnost bránit se nepříznivým vlivům. Zvyšuje energii a životní síly.

Fosilní korál má silně pozitivní vliv na různé funkce vašeho těla, které uvádí do harmonie a zlepšuje Váš celkový zdravotní stav. Fosilní korál je také spojován s kladnými účinky na ženský reprodukční systém a je odedávna používán pro úspěšné početí a také na zmírnění ženských zdravotních problémů. je silným kamenem pro hojení a uzdravování.

Mýty a legendy

V astrologii připadá korál na planetu Mars a jeho živlem je voda. Snad i proto si ho oblíbili středomořští mořeplavci, kteří věřili, že jim pomůže zahnat bouřky a vyhnout se ztroskotání lodě.

Korál zná lidstvo desítky tisíc let. Důkazy jeho oblíbenosti se nachází v podobě šperků v hrobech starověkých Egypťanů, kteří si mysleli, že korál obsahuje krev bohů, a Evropanů. Stejně tak korálové klenoty vyráběli už staří Tibeťané.

Podle řecké mytologie korál vznikl z proudů krve tryskajících z krku Medúzy po té, co ji známý hrdina Perseus přemohl. Řecký bůh moře Poseidón prý považoval korál za kámen štěstí a postavil si z něj palác. Bůh ohně a kovářství Héfaistos zas z korálu vytvořil své první umělecké dílo. Snad i proto jím později Norové krášlili své zbraně.

V roce 77 n. l. se o korálu zmiňuje ve svém encyklopedickém díle Naturalis historia Plinius starší. Za nejcennější korál označuje ten červený a přisuzuje mu výrazné schopnosti na odvrácení nebezpečí. Zmiňuje, že už Galové korály zdobili své meče, štíty a přilby.

Španělské a italské historické portréty často zobrazují děti, které drží větvičku korálu. Drahokam je měl ochránit před kletbami a zlými kouzly. Ve viktoriánské Anglii se korálové šperky nosily, aby zahnaly zlé duchy a přinesly štěstí.

V Indii tvrdí, že korál se má nosit v úterý ráno. Muži by měli navléknout prsten s červeným drahokamem na pravý prsteníček, kdežto ženy na levý. Čeká je pak láska a vyřešení finančních potíží.

Čína spojuje korál s dlouhověkostí, a proto ho mohli nosit jenom císařové. 

Upozornění: minerální kameny v žádném případě nenahrazují lékařskou péči! V případě jakýchkoli obtíží svůj stav konzultujte výhradně se svým lékařem.