Růžový turmalín v matečné hornině (rubelit) neopracovaný 370g

Růžový turmalín je receptivní kámen, přiřazen planetě Venuši a elementu vody. Přitahuje lásku, přátelství, učí nás moudrosti a soucitu, léčí kůži, srdce, plíce a endokrinní žlázy.

Turmalín je v mnoha ohledech jedinečný, nemá nikdy nepříznivý účinek, působí ve prospěch svého majitele a přináší mu radost, pohlcuje negativní vibrace, odstraňuje stres, zlost, strach a je ochranným šamanským kamenem. Napomáhá pochopení sebe sama i druhých, zvyšuje sebedůvěru, nezávislost a pomáhá získat nadhled nad rozčilujícími situacemi.

Rozměr: 9 x 8 x 5,5 cm

Země původu: Brazílie


499 Kč
Please select variants first

Turmalín je kamenem lásky, přátelství a dobré nálady. Zabezpečuje pevnost a stabilitu vztahů. Posiluje tělo, ducha a udržuje nervový systém v rovnováze. Také zvyšuje kreativitu, proto ho mnozí umělci nosí jako talisman. Turmalín je někdy také označován jako ,,elektrický kámen", protože díky svému statickému náboji přitahuje mimo jiné prach a nečistoty. Tato jedinečná vlastnost turmalínu působí ovšem příznivě na lidský organismus, a proto je považován za kámen, který opatruje lidské zdraví.

Léčí tělo i duši a dětská onemocnění, zvyšuje imunitu, příznivě působí na srdce a páteř, usnadňuje porod a pomáhá při dyslexii.

Rubelit je růžová až červená varieta turmalínu, která má největší působení v čakře základu (oblast pánve) a čakře srdce. Rubelit vnáší do našeho života vášeň a zároveň pomáhá překonat bolestivé emoce v oblasti srdce. Tyto negativní emoce se dostávají z těla tak, že se nejprve uvolníte a do dlaní si položíte krystal rubelitu. Poté rubelit položíte na podbřišek a negativní energie tak odejdou přes nohy ven z těla.

Růžová barva krystalu Rubelitu podporuje silnou mateřskou lásku a odstraňuje stud i obavy, otevřít srdce novým láskyplným citům. V tělesné rovině pomáhá ženám odstraňovat bloky a strach z mateřství i běžné ženské problémy týkající se menstruace či zánětlivých výtoků. V čakře srdce rubelit harmonizuje rozkolísaný krevní tlak a posiluje srdce.

Legendy o turmalínu

Starověká egyptská legenda říká, že když turmalín cestoval od středu Země na její povrch, tak prošel duhou. Postupně se kutálel po všech barvách a někdy i ve dvou najednou. Tak si lidé vysvětlovali jeho široké spektrum barev. Další legenda zase povídá o umělci, který hledal recept na zlepšení svých kreseb a maleb. Byl už tak zoufalý, že prosil hvězdy o pomoc. V jednu hodinu ráno našel skvostné minerály, které se pyšnily rozličnou barevností. V nich objevil svoji barevnou inspiraci a kámen potom nazval kamenem barev.

V tradičním hinduismu věří, že turmalín pomáhá najít rovnováhu mezi energiemi těla. V závislosti na barvě rovněž ovlivňuje různé čakry. Růžový kámen odpovídá sahasraře a vědomí.

Ve středověku turmalín používali jako ochranu před smrtí, smutkem a negativitou. Kámen měl uzdravovat fyzické i duševní nemoci, zaručovat mírumilovný spánek a odhánět strach.

V 18. století podle spisovatelů turmalín pomáhal psavcům, hercům a všem, kdo se jakkoliv realizovali v umění. Holanďané zas věřili, že kámen zabalený do hedvábí a přiložený ke tváři pomáhá usnout dětem trpícím horečkou. Na druhou stranu v Africe měl turmalín probouzet blouznivce z jejich snových říší.

Upozornění: minerální kameny v žádném případě nenahrazují lékařskou péči! V případě jakýchkoli obtíží svůj stav konzultujte výhradně se svým lékařem.