Karneol - energie PLODNOSTI

Karneol svou jasnou barvou symbolizuje vitální a činorodou energii. Propojuje nás s životodárnou energií Země a probouzí v nás sounáležitost s ní a s jejími zákony. Posiluje v nás pochopení a empatii. Pomáhá nám vědomě prožívat svůj život a naplnit ho pozitivním jednáním. Zvyšuje motivaci a dodává sebedůvěru.

Země původu: Brazílie

Rozměr: cca 4 x 3,5 x 2 cm

Každý kámen se liší tvarem i velikostí, jedná se o přírodní produkt. 

129 Kč 139 Kč

Pomáhá dostat pod kontrolu vztek, žárlivost a nenávist, zvyšuje sexualitu a sexuální touhu, pomáhá z našeho emocionálního těla vyhnat bolest a lítost. Karneol je vhodný pro jedince, kteří se nemohou pohnout z místa, jsou uvězněni v nečinnosti, lenosti a neví si rady kam směřují. Podporuje v nás kreativitu, uplatnit v životě nové zkušenosti a aktivně žít.

Tento kámen vám pomůže získat víru v sebe sama jak v to, co vnímáte kolem sebe. Možno jej použít na boj proti apatii, lenosti a pasivitě. Karneol je teplý a energetizující kámen, vyzařující emocionální teplo. Karneol nás učí zaměřit pozornost na současnost, prožívat naplno dnešní den - "tady a teď" a s radostí plnit naše úkoly a povinnosti. Probouzí naše tvůrčí schopnosti, dodává trpělivost a sebedůvěru. Typický kámen určený pro všechny, kteří se nedokáží soustředit, jsou duchem nepřítomní a zmatení. Odstraňuje závislosti všeho druhu.

Karneol zlepšuje trávení a zažívání. Pomáhá při problémech s impotencí a neplodností. Karneol také zlepšuje náš krevní oběh, pomáhá při problémech s křečovými žílami a revmatismem. Dodává pravidelnost menstruačnímu cyklu a ulevuje při bolestech s ní spojených. Zlepšuje psychické rozpoložení při premenstruačním syndromu.

Planeta: Slunce, Jupiter

Léčebné účinky: Zabraňuje nadměrně se opalovat, léčí sexuální poruchy zejména u žen, neplodnost, impotenci, posiluje játra a žlučník. Napomáhá při pokusech otěhotnění. Pomáhá hojit rány, modřiny, působí proti revmatismu, nespavosti, léčí trávicí potíže, nemoci ledvin a močových cest. Posilňuje zrak a pomáhá při vředových onemocněních a nemocech trávicího traktu, neuralgické bolesti, alergie a infekce. Využívá se při cukrovce a střevních chorobách. Karneol používáme k čištění krve, může se ale použít i při otravě krve, potlačuje zápach z úst a předchází paradentóze a krvácení dásní. Karneol reguluje tělesnou hmotnost. Dají se jím léčit poruchy krevního oběhu, křečové žíly a všeobecné poruchy prokrvení. Vhodný je i pro zlepšení funkcí zažívacích orgánů, podporuje optimální trávení a zpracování stravy. revmatismu a kloubních potížích, posiluje srdeční činnost.

Čakra: Karneol podněcuje činnost základní 1.čakry, hlavně ovlivňuje reprodukční orgány u žen.

Duchovno: Ve starověku se používal na ochranu mrtvých na jejich cestě do záhrobí. Růžový Karneol zlepšuje vztahy mezi rodiči a dětmi, obnovuje vzájemnou důvěru po hádkách.

Čištění: 1-2x do měsíce omyjeme pod proudem vlažné vody

Nabíjení: na přímém slunci a dlouho

Upozornění: minerální kameny v žádném případě nenahrazují lékařskou péči! V případě jakýchkoli obtíží svůj stav konzultujte výhradně se svým lékařem.