RITUÁLY DUŠE | Úvod k nové knize

23.03.2023
Cokoli, k čemu jsme intuitivně vedení, je ten správný rituál, který naše duše potřebuje právě teď, aby se zklidnila, vyléčila a povznesla; aby byla šťastná.
Duše je náš guru, a pokud jí nasloucháme, vždy nám dokáže naznačit, co zrovna potřebuje, respektive potřebujeme my samotní, abychom se dokázali vrátit s pozorností k vlastnímu nitru a žili "to" svoje, po čem z hloubi duše toužíme.

Duše je náš guru, jak již zaznělo, a pokud jí skutečně a upřímně nasloucháme, vždy nám dokáže naznačit, co zrovna potřebuje pro svůj růst a naplnění. Co je důležité v období, kdy (se) člověk hledá a spojuje se s nejniternější částí sebe sama? Vrátit se s pozorností k sobě; změnit úhel směru pozornosti od okolního světa a ostatních a navrátit se opět do posvátného prostoru vlastního nitra, kde sídlí vrozená moudrost a pomyslná mapa vlastního života.

Hlasem duše je intuice, a proto je esenciální jí naslouchat. Určitě to znáte, když se po určité době ohlédnete zpět a vyřknete jedno ze dvou základních uvědomění. Tím prvním je: "Já jsem to tušil, že to takto dopadne." Druhým uvědoměním je: "Ještěže jsem to tenkrát udělal." V obou případech se s odstupem času jedná o intuitivní vnímání celkové situace. Ne vždy tento tichý hlas dokážeme, respektive máme odvahu poslechnout. Když ano, celkový děj po nás chce vstoupit do vlastní síly a posilovat odvahu. Jedná se o vykročení do neznámých míst i situací, ale výsledek stojí za to! Když neuposlechneme, jdeme cestou zkušeného rozumu či společenské nápodoby, a pak, dříve nebo později, pocity naznačují, že výsledek není stav ideál, a tak se celý koloběh začne opakovat. 

Tuto knihu píšu proto, aby se vaše duše pozvedla, a to díky pozornosti, pochopení a péči, kterou dáte sami sobě, vašemu životu a všem, na kterým vám záleží. V konečném měřítku jde o to, aby bylo na světě více šťastných lidí, kteří si dokážou štěstí sami generovat, nikoli čekat, až jej dostanou od někoho jiného za kousek zištné pozornosti.

Řekněme, že silné pouto s duší je výrazem hluboké lásky k vlastnímu Já a životu.

V této knize vás provedu nejdůležitějšími rituály, jež vyživí vaši duši, zahřejí u srdce, povznesou mysl a váš život se začne zjednodušovat. Pochopíte životní zákony, a poté bude každé tajemství velkým dobrodružstvím v podobě objevování, růstu, a především radosti. 

Veronika


Kniha RITUÁLY DUŠE bude v prodeji odhadem v 1.Q 2024.