12 znaků sebelásky

05.09.2023

Sebeláska má nejvyšší frekvenci, která přitahuje vše, po čem toužíme. 

1. Pokud cítíš, že je něco špatně, nedělej to.

Jsou to pocity, které ti dají jasně najevo, co je dobré a co špatné. Co je důležité? Rozlišovat pocity, které tě varují, a pocity, které se pojí s lehkou dávkou obav, jestli to zvládneš. Jak to rozlišit a poznat, kdy se jedná o varovný signál a kdy pouze o obavy z neznáma? Cesta je celkem jednoduchá, když se časem naučíš rozumět sama sobě. 

Pocity, které tě varují, tě nebudou pouštět dál. Jednoduše budeš vše odkládat, náhodně se vše bude komplikovat, překážky a dilemata budou provázet tvoje kroky a celkově budeš vnímat, jako by si musela všechno sunout s vynakládáním sil; budeš z celkového vývoje unavená. 

Pocity, které se pojí s obavou z neznámého, jsou voláním duše po růstu. Ano, takto se vyznačuje nová cesta, která po tobě bude chtít vystoupit z komfortní zóny, známého a tolik jistého prostředí. Při představě, že to neuděláš, ti bude smutno a posteskneš si po novém začátku. Pamatuj, že nové začátky jsou alchymií jistých obav, které jsou zákonitě vyváženy pocity radosti z nového poznání. 

2. Říkej přesně, o co ti jde.

Nikdo nemůže číst tvoje myšlenky ani pocity, tedy pokud nebudeš tváří v tvář autentickému léčitelovi, jasnovidci či empatovi. V reálném životě je nutné svému okolí dát najevo svůj postoj, názor na věc či tvoji představu o tom, co chceš. Čím jasněji budeš vyjadřovat svoje představy, tím jasnější bude odezva. Budeš spokojená... bude jasno na všech frontách. 

Víš, co se k tomuto postoji pojí? Je to odvaha, sebevědomí a vědomí toho, co chceš. Často je to o tom, kdo ti stojí za to, abys vynakládala energii komunikovat, co ti vadí a nevadí. Jsme u rovnováhy a kumulování životní energie. 

3. Přestaň se lidem zavděčovat.

Čím více máš tendence se zavděčovat, tím více prahneš po pozornosti, což je známkou nejen nízkého sebevědomí, ale zřejmě i pocitu osamění, méněcennosti či potřebě ocenění. S tímto se mohou pojit i tendence nevyžádané pomoci, ať už fyzické či v podobě duševní podpory. 

Tyto postoje jsou mnohdy nevědomé, protože pomoc je "přeci" dobrou karmou. Myslíš, že každá pomoc ti pomáhá odlehčit karmu? Není tomu tak. Občas jsou takové druhy pomoci, kdy si člověk spíše zadělává, než si pomáhá. S tendencí zavděčování se pojí manipulace: "Já tobě, ty pak mě. Já ti pomůžu a ty mi dáš pozornost."

Opakem zavděčování se je poznání, kdy dotyčný potřebuje skutečně pomoci... protože si o pomoc řekne. 

4. Důvěřuj intuici.


5. Nikdy se neponižuj vlastními slovy.


6. Věř svým snům.


7. Neboj se říci NE.


8. Neboj se říci ANO.


9. Buď k sobě laskavá.


10. Pusť to, co nemůžeš mít pod kontrolou.


11. Vzdal se od všech dramat a toxických situacích.


12. Miluj...K tomuto tématu doporučuji knihu DENÍK ŠTĚSTÍ i sadu SEBELÁSKA. Ke každé kapitole si můžete vytáhnout jednu kartu, rozjímat a nacházet cesty a způsoby, jak posilovat lásku k vlastnímu Já.